Pokazywanie postów oznaczonych etykietą healthy. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą healthy. Pokaż wszystkie posty

niedziela, 15 marca 2015

Jogurtowy deser z mango!

Dziś na blogu mały przepis na coś bardzo pysznego. Jak wiecie post trwa, postanowienie odnośnie słodyczy jest (przyznaje się, wczoraj zjadłam kawałek ciasta.. ale było za słodkie!! oczywiście to był mały wyjątek i więcej się nie powtórzy.). Z reguły kiedy coś jest zabronione, ochota na to wzrasta dwukrotnie. Dlatego też jem bardzo dużo owoców i tym razem postanowiłam wykonać deser, który idealnie nada się również na śniadanie, osłodzony właśnie za pomocą owoców.

Dochodzę to wniosków, że nie do końca na dobre wychodzi mi to postanowienie. Uważam, że zrobiłam błąd zabraniając sobie np. dżemów. Bo nie chodzi mi o czekoladki, o ciasteczka czy kolorowe napoje. Problem polega na tym, że kiedy mam ochotę na te kanapki z dżemem (a jest to prawie codziennie..), to muszę wybrać coś innego, co i tak nie zaspakaja mojego pragnienia i w efekcie zjadam dwa razy więcej.. No bo ciągle to jeszcze nie to. Wiem, że tak to jest na diecie i osoby z okropnymi nawykami żywieniowymi z takim podejściem nigdy by ich nie zmieniły. Muszę jednak przyznać, że kiedy ma się już zdrowy rozsądek, kiedy i tak ma się panowanie nad jedzeniem, to takie zabranianie działa w odwrotną stronę. I mimo, że nie jem słodyczy, to czuję się grubsza i tak chyba niestety jest. Zastanawiam się więc czy nie odpuścić z tym dżemem.. Haha co prawda śmieszny dylemat, ale mam poczucie, że będę słaba kiedy odpuszczę.
Oczywiście inne słodycze nadal nie wchodzą w grę:)

Ale powróćmy do przepisu. Do zrobienia takiej pyszności zainspirowała mnie Kasia - Ciasteczko25, która od już dosyć długiego czasu, zmieniła swój styl życia na zdrowszy, sporo aktywności fizycznej i zdrowe odżywianie. Bardzo często wrzuca na swojego instagrama smakowite propozycje i ta bardzo przypadła mi do gustu.

Jogurtowy deser z mango!

Składniki:

jogurt grecki lub naturalny
płatki owsiane
dojrzałe mango

Sposób przygotowania:

Mango obieramy. kroimy na kawałki i blendujemy na gładką masę. Jogurt grecki mieszamy, żeby nabrał bardziej płynnej konsystencji. Następnie do szklanki dodajemy na zmianę te trzy produkty, tworząc warstwy. Na sam spód idzie łyżka płatków owsianych, następnie łyżka lub więcej jogurtu naturalnego i łyżka sosu z mango. I tak powtarzamy kilka razy. Szklankę przykrywamy folią aluminiową i wsadzamy na całą noc do lodówki.







Ja zjadłam to na śniadanie, ale wydaje mi się, że teraz jest jeszcze na to za zimno. Jest to jednak idealna propozycja na lato. Na deser nada się w 100%. 

Teraz czas na niedzielne śniadanko! Co u was dobrego?


Trzymajcie się ciepło!


czwartek, 12 marca 2015

Na zielono - czyli koktajlowe szaleństwo!

Jako, że kuchni pojawił się nowy robot kuchenny, to teraz na blogu możecie się częściej spodziewać różnych propozycji na pyszne koktajle. Smaczne, proste w przyrządzeniu, sycące i przede baaardzo zdrowe :)

Jest to BOMBA, ale uwaga! To bomba witaminowa! Kto by się nie skusił? Zwłaszcza kiedy idzie wiosna, nasza cera jest poszarzała i zmęczona, a figura po cichu woła o pomoc. Koktajle to dobry krok w stronę lepszych nawyków żywieniowych. Więc pijcie śmiało!

Ja przyrządzam głównie koktajle owocowe, nie testowałam za wiele warzywnych. Trzeba pamiętać, żeby nie serwować sobie takich dobroci wieczorem, tylko rano, na pierwsze lub drugie śniadanie. Tak by było najlepiej. Bo jak wiadomo owoce zawierają sporą ilość naturalnych cukrów. Późne spożycie tak dużej dawki, może nie tylko zaszkodzić naszej figurze, ale też np. sprawić trudności w zasypianiu.

Dziś chciała bym przedstawić dwie propozycje, które mają bardzo ciekawy kolor, a mianowicie są ZIELONE. Wiele osób jest z góry nastawiona, że nie będzie to smaczne. A wręcz przeciwnie, koktajle są pyszne!



Koktajl I
    
Składniki:

3 duże garście młodego szpinaku
1 pomarańcza
1 banan
1 jabłko
pół szklanki wody 


Wszystko myjemy, obieramy, wrzucamy do blendera i miksujemy na jednolitą masę. Gotowe!




 Koktajl II   

Składniki:

3 garście jarmużu
1 pomarańcza
4 kiwi
pół szklanki wody
Wszystko tak jak przy każdym koktajlu:) 













Uwaga! Wszystkie składniki podane są na co najmniej dwie porcje:) Możecie zawsze przygotować z połowy produktów, ale też możecie podzielić się z kimś zdrowiem, albo przelać wszystko do buteleczki i zaoszczędzić czas na następny dzień.

Trzymajcie się ciepło!

piątek, 6 marca 2015

Zainspiruj się!

Chyba każdy z nas potrzebuje jakiegoś czynnika, który pchnie nas do działania. Czegoś co pozwoli spróbować nowych rzeczy, zmienić coś, albo stworzyć. Inspiracji może być wiele. Często motywacja łączy się właśnie z inspiracją. Więc czemu by się nie zainspirować i nie zmotywować przed nadchodzącym weekendem i tym bardziej przed zbliżającym się nowym tygodniem?

Inspiracja może przybierać wiele form, ale na mnie najbardziej oddziałują zdjęcia i różnego typu obrazki. Mogę wtedy sobie wyobrazić siebie na tym miejscu, odczuć to w pewien sposób i zdecydować czy czegoś takiego właśnie chcę. I tu właśnie leży motywacyjna rola takich zdjęć:)

Chciała bym podzielić się z wami kilkoma obrazkami, które wybrałam na inspirację najbliższego tygodnia:) Kto wie, może i wam przypadną do gustu!











Nie wiem jak Wy, ale ja dostrzegam w tych zdjęciach nadchodzące lato, co od razu poprawia mi humor! Już coraz bliżej, nie zapominajcie!

Trzymajcie się ciepło!